REKORDOWY SYLWESTER. Sylwester pełen ekstremalnych emocji! Katarzyna Jakubowska ‘Ice Queen’ oraz "Piotr 'Ice Wolf' Marczewski indywidulnie ustanowią nowy rekord świata w Międzyzdrojach

Zbliżające się przedsylwestrowe dni w Międzyzdrojach na Alei Gwiazd zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Znana jako ‘Ice Queen’ Katarzyna Jakubowska stanie do ustanowienia światowego Rekordu Guinnessa jako pierwsza kobieta na świecie w kategorii „Najdłuższy kontakt całego ciała z lodem” oraz Piotr Marczewski jako człowiek, który nie boi się ekstremów, stanie przed szansą ustanowienia nowego rekordu Guinnessa w kategorii "Najwyższa Amplituda Temperatur".

Data i miejsce:

Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 29-31 grudnia 2023 roku, a jego kulminacyjnym momentem 30 grudnia będzie próba ustanowienia rekordu przez Katarzynę Jakubowską i Piotra Marczewskiego.

Szczegóły Rekordu:

Rekord do którego przygotowuje się ‘Ice Queen’ Katarzyna Jakubowska polega na jak najdłuższym czasie spędzonym w skrzyni w kostkach lodu od stóp po sama szyję. Katarzyna Jakubowska jest Mistrzynią Polski w Morsowaniu gdzie wytrzymała w balii z kostkami lodu i zimną wodą 4h i 17 min. 

Rekord, na który ‘Ice Wolf’ Piotr Marczewski się przygotowuje, polega na uzyskaniu najwyższej różnicy temperatur, przechodząc z sauny o temperaturze (w kulminacyjnym momencie) 140 stopni Celsjusza do specjalnej kriokomory w której będzie (w kulminacyjnym momencie) -160 stopni Celsjusza i z powrotem, w trzy minutowych interwałach. Ma na to zaledwie 60 minut, aby osiągnąć największą możliwą amplitudę temperatur.

Harmonogram Wydarzenia

Rekordowy Sylwester w Międzyzdrojach  to dwa dni morsowania i saunowania na Alei Gwiazd. Specjalnie pod wydarzenie rekordów guinessa zostało stworzone Miasteczko Zimna w którym każdy chętny będzie mógł zamorsować i skorzystać z sauny w warunkach kontrolowanych. Miasteczko zimna będzie trwało od piątku, 29 grudnia, do soboty, 30 grudnia, obfitując w różnorodne atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku.

29 grudnia, piątek:

Rozpoczynając weekend, od godziny 14:00 do 22:00, uczestnicy będą mogli korzystać z balii z lodem, sauny i jacuzzi. Dla najmłodszych przygotowano animacje od 15:00 do 16:00. Wieczór umili DJ SET z największymi hitami lat 70, 80 i 90, a o godzinie 20:00 zaplanowano koncert C-Bool.

30 grudnia, sobota:

To główny dzień wydarzenia, kiedy Katarzyna  ‘Ice Queen’ Jakubowska spróbuje swoich sił w ustanowieniu rekordu Guinnessa w "Najdłuższym kontakcie ciała z lodem" dla kategorii kobiet o godzinie 12:00, oraz kiedy Piotr ‘Ice Wolf’ Marczewski podejmie próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w kategorii "Najwyższa Amplitudzie Temperatur" o godzinie 10:00.

Poza tym, w programie znajdują się animacje dla dzieci, wielkie gotowanie i gorąca zupa dla każdego, a wieczór zakończy koncert grupy Specyficzni oraz DJ SET z największymi hitami Disco.

31 grudnia, niedziela:

Ostatni dzień roku będzie obfitował w muzyczne atrakcje z DJ SET-em i koncertem gwiazdy wieczoru - Eweliny Lisowskiej. O północy wszyscy uczestnicy będą mogli wspólnie powitać Nowy Rok 2024, a dla fanów fajerwerkow władze miasta Międzyzdroje wyznaczyły bezpieczne dla wszystkich miejsce. Po północy zabawa kontynuowana będzie największymi hitami disco.

O Kasi Jakubowskiej:

Katarzyna Jakubowska, mama, żona, pasjonatka morsowania. Skromna i spokojna z niezwykłymi predyspozycjami do ekstremalnego morsowania dzięki sile umysłu. Trenowana przez samą siebie. Mistrzyni morsowania w Międzyzdrojach z czasem 4,17 min 

„Ciekawość zmierzenia się zimnem sprawiło, że napisałam do koleżanki, która stworzyła swoją grupę morsów i tak to się zaczęło. Kiedy zaczęłam morsować w tym samym czasie moja córka już była w depresji, to był okres gdzie jeszcze nie mówiło się o tym głośno. Morsowanie sprawiło, że czułam się w tym dobrze, że odchodzą moje problemy, że mogę się w tym zimnie wyciszyć, odnaleźć. To był i jest czas tylko dla mnie, moja oaza. Zgłębiając morsowanie w tzw. miedzy czasie poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy są przy mnie cały czas, dzięki temu zyskałam przyjaciółkę, więc korzyści są ogromnie wartościowe.  Gdybym chciała zachęcić ludzi do morsowania powiedziałabym im aby dali sobie szansę na poznanie czegoś, czego jeszcze nie doświadczyli, bo zimno nie jest takie straszne jak się wydaje, że można się z nim zaprzyjaźnić i bardzo czyści głowę z niepotrzebnych rzeczy. Sprawia, że przełamujemy bariery ,a co za tym idzie otwieramy nasz umysł na nowe i pozwalamy sobie bardziej radzić w życiu. Zimno ma ogromny wpływ na budowanie naszej psychiki”

O Piotrze Marczewskim:

Piotr Marczewski, znany jako 'Icewolf', to instruktor technik survivalowych i ekspert w dziedzinie hipotermii. Jego pasja do ekstremalnego morsowania oraz doświadczenie w przetrwaniu w skrajnych warunkach czynią go idealnym kandydatem do takiego wyzwania. O wydarzeniu mówi tak:

"Już w tym roku podejmę się życiowego wyzwania. 30 grudnia 2023 roku na Rekordowym Sylwestrze w Międzyzdrojach (Aleja Gwiazd) podejmę próbę ustanowienia najwyższej różnicy temperatur w której przebywał człowiek. Jeśli pójdzie dobrze, zgodnie z moimi zamierzeniami najwyższa amplituda, którą uda się uzyskać sięgnie aż 300 stopni Celsjusza.  I chcę być w tym najlepszy.

Rekord polegał będzie na uzyskaniu najwyższej różnicy temperaturowej przechodząc z sauny do kriokomory i z powrotem, w trzyminutowych cyklach. Za rekord uważa się najwyższą różnicę temperatury, którą uzyska się w jednym pełnym cyklu (kriokomora - sauna bądź sauna - kriokomora). Na uzyskanie najwyższej możliwej amplitudy mam 60 minut. Jest to ogromne wyzwanie dla ciała i ducha a w szczególności dla głowy, która niewątpliwie będzie podpowiadać najczęściej słowo - "uciekaj". Czy wytrwam? Czy dam radę? O tym przekonacie się wkrótce.

Obecnie jestem na etapie kondycyjnego, wytrzymałościowego oraz psychicznego przygotowania do tej niezwykłej próby."

Partnerzy i sponsorzy wydarzenia:

Wydarzenie to jest zorganizowane przez:

Filary Zdrowia- naturalne sposoby wspierające zdrowie i długie życie obejmujące zarówno fizyczne jak i psychiczne aspekty, działający metodami które można znaleźć w naturze  takie jak np. morsowanie. 

Wolfly - Pionierzy zimowych strojów kąpielowych do morsowania i akcesoriów do wszelkich aktywności w każdym sezonie, która znana jest ze swojego zaangażowania w promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. 

Rekordowe próby Katarzyny Jakubowskiej i Piotra Marczewskiego to nie tylko test wytrzymałości fizycznej, ale również pokaz siły ducha i determinacji. Zapraszamy wszystkich do Międzyzdrojów, aby wspierać ‘Ice Queen’ i ‘Ice Wolf’ w ich dążeniu do przekroczenia granic ludzkich możliwości i bycia świadkiem w tworzeniu historii!